Prof. Maciej Franz na Seminarium Naukowym Narodowej Akademii Wojsk Piechoty im. Petra Sahajdacznego we Lwowie

W dniu 14 czerwca 2017 roku na Narodowej Akademii Wojsk Piechoty im. Petra Sahajdacznego we Lwowie odbyło się seminarium naukowe połączone z prezentacją trzech pierwszych tomów syntezy dziejów „Wojny na Morzu Śródziemnym” autorstwa prof. UAM dra hab. Macieja Franza z Zakładu Historii Wojskowej Instytutu Historii UAM.

Na zaproszenie rektora Akademii generała porucznika P. Tkaczuka, prof. Maciej Franz przygotował dla kadry i słuchaczy Akademii wystąpienie poświęcone działaniom wojennym na Morzu Śródziemnym w latach 1939-1945, przedstawiając koncepcję badawczą tego tematu, sposoby jej realizacji, a także uzyskane efekty.

W seminarium uczestniczyło blisko 80 gości z ukraińskiej uczelni. Była to także okazja do zaprezentowania trzech pierwszych tomów powstającej książki, a jednocześni dyskusji wokół samej problematyki.