Mare Integrans. Studia nad dziejami wybrzeży Morza Bałtyckiego

Format: B-5
Okładka: miękka

O książce:

I Sesja Naukowa Dziejów Ludów Morza Bałtyckiego, która odbyła się w dniach 6-7 sierpnia 2005 roku w Wolinie. Termin celowo pokrywał się z XI edycją Wolińskiego FESTIWALU WIKINGÓW. Temat przewodni sesji brzmiał: „Źródła do dziejów Ludów Morza Bałtyckiego”, tym samym pokrywał się z tematem festiwalu: „Kroniki, kroniki, tak o nas pisali”. Organizatorami konferencji byli: Zakład Historii Wojskowej Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, kierowany przez prof. dr hab. Karola Olejnika, Burmistrz Miasta i Gminy Wolin Pan Bogdan Wilkowski oraz „Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów Wolin-Jomsborg-Vineta?. Spotkanie miało charakter imprezy o międzynarodowy. Uczestniczyło w niej piętnastu prelegentów reprezentujących różne dziedziny nauki związane z badaniami nad przeszłością. Wśród obecnych byli między innymi: prof. dr hab. Władysław Filipowiak, prof. dr hab. Leszek Słupecki, prof. Alieksiejus Luchtanas z Uniwersytetu Wileńskiego.