Studenci specjalności „Historia wojskowości” na wystawie w WMW – „Legia Cudzoziemska. Polacy w służbie Francji”

W dniu 8 listopada 2017 roku studenci 2 roku studiów magisterskich specjalności „Historia wojskowości”, w ramach zajęć „Muzealnictwo wojskowe”, prowadzonych przez dra Bartosza Kruszyńskiego, zwiedzili wystawę pt. „Legia Cudzoziemska. Polacy w służbie Francji” zorganizowaną w Wielkopolskim Muzeum Wojskowym Oddziale Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Dzięki wsparciu organizacji tej wystawy przez Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy i Przyjaciół Legii Cudzoziemskiej w Polsce, zostały zamieszczone tam unikatowe artefakty w tym: umundurowanie i wyposażenie, odznaczenia, broń, dokumenty oraz fotografie.

Naszą grupę oprowadzała po wystawie Pani Kustosz Anna Szukalska-Kuś.

Kuratorzy wystawy: Jarosław Łuczak, Anna Szukalska-Kuś, Krzysztof Schramm