Powołanie Muzeum 300 im. płk. Jana Zumbacha w Napoleonie koło Częstochowy

W 100. rocznicę pierwszego lotu w historii polskiego lotnictwa wojskowego odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Naukowej Muzeum 303 pod przewodnictwem Pana prof. nadzw. dr hab. Andrzeja Olejko – Państwowa Wyższa Szkoła Techniczna w Jarosławiu. W skład rady weszli prof. dr hab. Grzegorz Ostasz – Politechnika Rzeszowska, prof. nadzw dr hab. Maciej Franz – Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. nadzw. dr hab. Piotr Semków -Akademia Marynarki Wojennej w Gdynii, dr. Grzegorz Rosłan – Politechnika Rzeszowska, ks. Maciej Woszczyk – Prezes Stowarzyszenia Helleberg, Marek Fijałkowski – Muzeum Okręgowe w Pile, Marcin Wojakowski – pasjonat lotnictwa, doktorant Piotr Mleczko – Uniwersytet Rzeszowski oraz Tomasz Kajkowski – założyciel Muzeum 303 , Jan Nagiel – dyrektor Muzeum 303. Rada nakreśliła wstępny program i kierunki działań.